Перейти до основного вмісту
image

Корисні поради для вагітних

Нарешті, ви знаходитеся у найпрекраснішому періоді життя. Вагітність — чудовий, але дуже непередбачуваний стан. Тож аби все проходило якнайкраще, скористуйтеся цими порадами:

1. Як тільки ви дізналися про своє цікаве положення, вам потрібно обрати лікаря для ведення вагітності. Протягом всіх дев’яти місяців ви будете спостерігатися у гінеколога, проходити обстеження, здавати необхідні аналізи. Це важливо, щоб вагітність протікала без патологій і загрози викидня.

2. Повна відмова від паління та алкоголю – це обов’язкова умова для тих, хто в найближчому майбутньому планує стати батьками. Це стосується як жінок, так і чоловіків.

3. За рекомендацією лікарів, необхідно пройти курс вітамінів та медичних препаратів. Найчастіше лікарі рекомендують, фолієву кислоту, яка сприяє здоровому розвитку плоду. Але пам’ятайте, що багато не значить добре. Ви маєте вживати вітаміни та препарати, які необхідні саме вашому організму. Це визначить ваш лікар.

4. Повноцінне і здорове харчування важливе для міцного здоров’я пари та їх майбутньої дитини. Здорове харчування це вже давно не про несмачну їжу. Не можете жити без перекусів – замініть фаст-фуд на свіжі овочі і фрукти, йогурт.

5. Стрес - це дуже серйозне випробовування як для малюка, так і для майбутньої мами. Доведено, що вплив сильного стресу під час вагітності сприяє посиленню токсикозу, збільшенню кількості різних захворювань, родових аномалій, а також патологій новонародженого.

Тому так важливо всіма способами намагатися його уникнути. Причому це повинна розуміти не тільки сама жінка, але в першу чергу ті, хто її оточує у цей період життя.

6. Вагітність не є протипоказанням до проведення імунізації. Вся медична спільнота наголошує на тому, що до свого найважливішого кроку в житті кожна жінка повинна прийти обдумано, свідомо, ретельно підготувавшись. Майбутня мама повинна потурбуватись про свій захист і захист малюка заздалегідь.

Вакцинація проти грипу та проти коронавірусу знижує ризик появи двох небезпечних інфекцій одночасно - грипу та Covid-19, та знижує можливість захворіти на ці хвороби один за одним.

Наголошуємо, що вагітні відносяться до групи ризику, щодо респіраторних захворювань, і тому так потрібна вакцинація від коронавірусу та грипу, як на прегравідарному етапі (етап планування вагітності) так і під час вагітності та не залежно від терміну вагітності.

І пам'ятайте найголовніше - попереду вас  чекають найщасливіші моменти - поява малюка на світ і ваше знайомство з ним