Перейти до основного вмісту
image

15 вересня - Всесвітній день боротьби з лімфомою. Розповідаємо важливу інформацію для пацієнтів

Лімфома - це злоякісне пухлинне захворювання лімфатичної системи. Це серйозне захворювання, яке може виникнути в будь-якому віці та прогресувати з плином часу. Але раннє виявлення лімфоми та вчасно розпочате лікування збільшують шанси на повне одужання.

Первинними симптомами захворювання є, зокрема, такі: безболісне збільшення лімфовузлів, нічна пітливість, різка втрата ваги, підвищення температури тіла без очевидної на то причини, втомлюваність, кашель.

Якщо у вас чи у вашої дитини виникли такі симптоми, ви маєте в першу чергу звернутись до свого лікаря, з яким укладено декларацію. У випадку підозри на лімфому, лікар випише направлення до медзакладу, в якому надають спеціалізовану медичну допомогу з діагностики та лікування онкологічних захворювань.

Лікування пацієнтів з онкологією - в особливому фокусі уваги Національної служби здоров’я України. У Програмі медичних гарантій на 2021 рік на раннє виявлення та лікування онкозахворювань закладено понад 5 млрд грн. Також впроваджено новий пакет - “Лікування та супроводу пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями”.

58 медичних закладів уклали договір з НСЗУ на лікування та супровід пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворювання в амбулаторних та стаціонарних умовах. Знайти такі лікарні можна на нашому дашборді https://nszu.gov.ua/e-data/dashboard/pmg-contracts, обравши відповідний напрям у фільтрі “Група послуг”. Також таку інформацію підкаже оператор контакт-центру за номером 16-77

Загалом безоплатна допомога пацієнту з онкозахворюванням в межах Програми медичних гарантій включає:

  • інструментальну та лабораторну діагностику;
  • проведення хірургічного втручання в умовах стаціонару;
  • проведення радіотерапії та хіміотерапії в стаціонарних та амбулаторних умовах;
  • лікарські засоби з Національного переліку;
  • медичний догляд, перебування та харчування під час перебування у стаціонарі в лікарні;
  • психологічну підтримку.

Додатково пацієнт може безоплатно отримати ліки, що централізовано закуповуються за кошти державного бюджету за різними державними програмами https://bit.ly/2H2OiE7.