Перейти до основного вмісту
image

Фетальний алкогольний синдром (ФАС)

Інколи люди здатні недооцінювати шкідливий вплив алкоголю. Здається, що келих вина чи пива раз на тиждень не призведе до поганих наслідків, адже випито небагато. Не втомимось повторювати, що безпечної дози алкоголю не існує, особливо він шкідливий для вагітних жінок.

Фетальний алкогольний спектр порушень (ФАСП) виникає, коли плід зазнає впливу алкоголю в утробі матері. Цей термін охоплює увесь діапазон можливих наслідків впливу алкоголю в пренатальному періоді: фетальний алкогольний синдром (ФАС); алкогольний розлад нейророзвитку (АРНР); вроджені дефекти, пов’язані з алкоголем (ВДПА). Докладніше про стани https://bit.ly/3yRr6Pn.

Фетальний алкогольний синдром (ФАС) є одним із найчастіших станів серед дітей із проблемами розвитку. За даними ВООЗ, Україна має один із найвищих у світі рівнів поширення фетального алкогольного синдрому — 50 випадків на 10 000 людей. Багато жінок вважають «маленькі» дози алкогольних напоїв не шкідливими, особливо під час останнього триместру вагітності.

Науково доведено, що алкоголь вільно проникає через плацентарний бар’єр та приблизно через дві години потрапляє в кров плоду. Доза алкоголю, отримана ембріоном, дорівнює дозі, яку випила жінка.

Алкоголь діє як тератоген (агент, який може порушувати розвиток плоду), пошкоджує клітини головного мозку, спинного мозку та інших частин тіла, а також порушує їх розвиток в утробі матері.

Зловживання алкоголем може призвести до переривання вагітності, передчасних пологів і народження дитини з низькою вагою.

Коли жінка вагітна, її дії можуть впливати також і на дитину. Тому, це особливо важливо на цей час припинити споживання будь-яких алкогольних напоїв, адже навіть маленька доза спиртних напоїв може завдати невиправної шкоди.

Ставтеся до цього свідомо та відповідально! Бережіть своє здоров’я та здоров’я своєї дитини.