Перейти до основного вмісту
image

Всесвітній день боротьби з гепатитами

Це привід нагадати про те, які можливості мають пацієнти із укладеними деклараціями з сімейними лікарями.

Вірусний гепатит – запальний процес тканин печінки, що викликається вірусами. На даний момент відомо велику кількість вірусів, що спроможні викликати вірусний гепатит. Найбільш відомі це гепатит А, В, С, D, E, F, G та TTV. Великий матеріал читайте за посиланням  https://bit.ly/2SPVskM

Для захисту від гепатитів важливо дотримуватися такої ж профілактики, як і при інших вірусних захворюваннях: мити руки, вживати в їжу вимиті та/або термічно оброблені продукти, мати індивідуальні засоби особистої гігієни, використовувати бар’єрну контрацепцію тощо.

Серед вірусних гепатитів найбільш небезпечними є вірусні гепатити В (ВГВ) та С (ВГС), які призводять до 96% всіх смертей, пов’язаних з вірусними гепатитами. Саме тому важливі профілактичні заходи.

Завдяки змінам у Стандартах раннє виявлення вірусних гепатів стає більш можливими. Також спрощується маршрут пацієнта: якщо раніше людина мусила проходити дорогі обстеження, то сьогодні лікар може призначити лікування відразу після підтвердження діагнозу з мінімальним необхідним обсягом додаткових обстежень.

Ще одне: будь-який лікар, який пройшов відповідне навчання, може проводити лікування вірусних гепатитів. У деяких містах цю функцію на себе уже перебрали сімейні лікарі.

  • Лікування вірусного гепатиту В довготривале. Людина щодня приймає противірусні лікарські засоби. Вчасний і регулярний прийом медикаментів пригнічує та стримує розвиток вірусу й запобігає розвитку цирозу печінки та гепатоцелюлярної карциноми. Лікування відбувається за кошти державного бюджету!
  • Гепатит С лікується зазвичай протягом 12-24 тижнів. Сучасні препарати є безпечними та ефективними, майже не спричиняють побічних реакцій та мають ефективність близько 95%. Лікування також відбувається за кошти державного бюджету! Відстежити наявність ліків можна за посиланням: https://bit.ly/3x6Ovum

Отже, ефективні ліки від гепатиту є, лікування за кошти держави можливе, тому якщо ви пройшли тестування і отримали позитивний результат, обов'язково проконсультуйтеся із вашим сімейним лікарем та дізнайтеся про ваші подальші кроки.

Що раніше ви дізнаєтеся про наявність вірусу в організмі, то раніше зможете почати лікування. Це допоможе вам уберегти ваш організм та зокрема печінку від серйозних пошкоджень.