Перейти до основного вмісту
image

Всесвітній день боротьби з дитячою працею

Допомагати батькам по господарству — неписаний обов’язок кожної дитини. Та, нажаль, у світі є країни, де маленькі дітлахи змушені тяжко працювати для того, щоб їхня сім’я просто змогла вижити.

Саме через це Міжнародна організація праці (МОТ) запровадила Всесвітній день боротьби з дитячою працею, який щороку відзначається 12 червня.

Нині у світі незаконно експлуатують працю понад 215 мільйонів дітей, які не досягли віку виконання трудових обов’язків. Майже половина цих дітей працюють у небезпечних умовах. Щороку в Україні під час виконання сільськогосподарських робіт гине 1 дитина. А ще 15 травмуються. 

Хочемо звернути увагу батьків, що дитяча праця є небезпечною і шкідливою для дитини, також Кримінальним кодексом України, зокрема статтею 150, передбачено кримінальну відповідальність за експлуатацію дитини, яка не досягла віку, з якого законодавством дозволяється працевлаштування (За українським законодавством на роботу можна приймати з 16-річного віку (як виняток – у 14-15-річному віці, але лише за згоди одного з батьків, чи осіб, які їх заміняють).

Шановні батьки, не забувайте, що Ви зобов'язані: виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім'ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини. Піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.

 В свою чергу, лікарі Центру первинної медичної допомоги м.Бахмута завжди готові прийти на допомогу кожній потребуючій цього дитині, кожен мешканець Бахмутської ОТГ завжди може розраховувати на нашу підтримку.