Перейти до основного вмісту
image

просвітницька діяльність

Переваги грудного вигодовування для матері

Часто у мами є одне велике бажання — якомога швидше повернути довагітні форми.

Жінка, яка годує грудьми, досить швидко втрачає зайві кілограми. Для цього не варто сідати на спеціальну дієту.

Так само не варто намагатись пити менше води: обмеження прийому рідини не сприяє виділенню молока з грудей, а призводить до затримки рідини в організмі, що викликає набряки, відчуття спраги та інші незручності.

Профілактика гострих кишкових інфекцій

Гострі кишкові інфекції — одні з найпоширеніших інфекційних захворювань, які можуть призвести до серйозних ускладнень, особливо у дітей.

Зазвичай такі хвороби спричиняють бактерії або віруси, що потрапляють в організм людини із зараженою їжею чи забрудненою водою, а також у разі недотримання гігієни рук.

Остеопороз та його профілактика

Люди з остеопорозом частіше страждають від переломів. Для цієї хвороби характерні переломи шийки стегна, травмування передпліччя, зап’ястя та навіть хребта.

Остеопороз — це захворювання, що прогресує й характеризується втратою кісткової маси та вмісту кальцію в кістковій тканині. Хоча найчастіше кістки ушкоджуються в результаті падіння, остеопороз може послабити їх настільки, що навіть кашель, підняття важких предметів, падіння з висоти власного зросту чи удар об тверді поверхні може спричинити перелом.

Ознаки остеопорозу

Щороку рівень вакцинації дитячого населення досягав приблизно 80% від необхідних 90–95%.

Прогнози на кінець 2021 року менш втішні — 70–80%. За роки накопичується до 15–20% неімунних дітей, зокрема, через відмову батьків щепитися, побоювання через вакцинацію під час пандемії COVID-19.

Але такі дії можуть стати причиною виникнення спалахів вакцинокерованих інфекцій. Зокрема, про це свідчить ускладнення епідситуації з поліомієліту в Рівненській області та недостатній рівень охоплення щепленнями проти поліомієліту в Україні загалом.

Щоб надолужити не отримані вчасно щеплення, необхідно вжити відповідних заходів.

Рак молочної залози (РМЗ) є одним з найпоширеніших типів онкологічних захворювань серед жінок.

Чоловіки також хворіють, але набагато рідше.

РМЗ є небезпечним. Ракові клітини можуть проникати у здорову тканину молочної залози, згодом у пахвинні лімфатичні вузли, а звідси — до інших частин тіла.

Пам'ятайте фактори ризику РМЗ:

З 21 жовтня набувають чинності нові правила міжрегіональних перевезень.

Міністерство охорони здоров’я зібрало найчастіші питання щодо нових змін, з якими звертаються українці та відповідає на них.

  • Чи можуть ті, хто перехворів використати в транспорті COVID-сертифікат про одужання?

COVID-сертифікат на підставі одужання передбачений в додатку “Дія” та наразі перебуває на етапі тестування. Коли він стане доступним для користувачів “Дії”, тоді його можна буде використовувати для того, щоб скористатись громадським транспортом для поїздок між регіонами. Діяти такий COVID-сертифікат буде 180 днів.

Вакцинація від COVID-19 під час вагітності

Вагітні жінки мають вищий ризик ускладнень від COVID-19 у порівнянні з невагітними. Вони частіше потрапляють до реанімації та під апарат штучної вентиляції легень.

За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань в США (CDC), вагітні жінки із симптоматичним перебігом COVID-19 мають на 70% вищий ризик померти внаслідок цієї хвороби.

Ковід під час вагітності також пов’язаний із підвищеною ймовірністю передчасних пологів (народження дитини раніше 37-го тижня) і госпіталізації новонародженого у палату інтенсивної терапії.

Всесвітній день боротьби з ожирінням ‒ 11 жовтня

На початку ХХІ століття зайва вага і ожиріння були визнані одними з найважливіших проблем світової охорони здоров'я. У 2000 році World Health Organization (WHO)оголосила пандемію ожиріння у зв’язку з її швидкими темпами розповсюдження.

У світі більше 2 млрд. людей страждають від надмірної ваги і майже 650 млн. осіб із ожирінням та супутніми захворюваннями. Останнім часом у багатьох країнах із низьким та середнім рівнем доходу проблема неповноцінного харчування співіснує з проблемою ожиріння. Особливо ця епідемія є характерною для жителів міст.

Підписка на просвітницька діяльність