Перейти до основного вмісту
image

Інформація для осіб пільгової категорії

На виконання Постанови КМУ від 17 серпня 1998 року № 1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань» та змін до неї від 26 серпня 2015 року № 759 Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута повідомляє, що для отримання на безоплатній основі лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування наступні категорії, а саме:

  • діти з багатодітних сімей відповідно до Закону України “Про охорону дитинства”;
  • учасники війни, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, а також особи, на яких поширюється дія Закону України“Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
  • жертви нацистських переслідувань відповідно до Закону України “Про жертви нацистських переслідувань”;
  • дружини (чоловіки) померлих жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, відповідно до Закону України “Про жертви нацистських переслідувань”;
  • особи, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, відповідно до Закону України “Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні” повинні надати сімейному лікарю довідку про податкову соціальну пільгу на медикаментозне забезпечення за рецептом лікаря. Довідку можна отримати в Управлінні соціального захисту населення у відділі персоніфікації та обліку при особистому зверненні. При собі мати паспорт та ідентифікаційний код. Довідка дійсна протягом 6 місяців.


Інформація для пільгових категорій громадян м. Бахмут

Кабінетом міністрів України внесено зміни в перелік медикаментів щодо безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань (інваліди та учасники війни, інваліди І та ІІ групи по захворюванню, діти-інваліди, діти від народження до 6-ти років, учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, та інші категорії, які мають право на пільги згідно Постанови КМУ України від 17 серпня 1998 року  № 1303).

Звертаємо Вашу увагу, що у зв’язку з набранням чинності Постанови Кабінету міністрів України від 16.03.2017 р. № 180 «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету міністрів України» з 01.07.2017 р.  змінено перелік медикаментів, які можуть виписуватися за пільговими рецептами («Національний перелік основних лікарських засобів»).

Від тепер лікар має право виписувати пільговий рецепт тільки на ті ліки, які зареєстровані в Національному переліку основних лікарських засобів, затвердженому цією Постановою.