Перейти до основного вмісту
image

Ні для кого не секрет, що надмірна маса тіла — один із показників стану здоров’я людини. Надлишкові кілограми значно підвищують ризик таких серйозних захворювань, як цукровий діабет 2 типу, артеріальна гіпертензія, ішемічна хвороба серця, тому надзвичайно важливо слідкувати за своєю вагою.

ПРИЧИНИ РОЗВИТКУ

Ожиріння виникає тоді, коли споживання калорій перевищує їх згорання. Тобто, людина або надмірно харчується, або мало рухається, або в неї присутні обидва фактори.

Визначити ступінь ожиріння нескладно. Для цього Вам необхідно вирахувати свій індекс маси тіла: поділіть свою вагу у кілограмах на зріст у метрах, піднесений до квадрату. Наприклад, Ваша вага 100 кг, зріст 180 см: 100 кг/ (1,8 м×1,8 м) = 100 кг /3,24 м2 = 30,9 кг/м2, тобто у вас І ступінь ожиріння.

Отже, визначимо чи є у Вас надмірна вага та оцінимо ступінь ризику виникнення ускладнень.

Визначимо Ваш індекс маси тіла (ІМТ) за формулою, наведеною вище.

Виміряємо об’єм Вашої талії (ОТ) та стегон (ОС).

Визначимо відношення об’єму Вашої талії (ОТ) до стегон (ОС).

Якщо у вас ІМТ не перевищує 24,9, ОТ — 88 см (якщо ви жінка) або 102 см (якщо ви чоловік), Вам поки що немає підстав хвилюватися. Ведіть здоровий спосіб життя, слідкуйте за своєю вагою та станом свого здоров’я.

Більш високі показники — привід задуматися, адже ризик для здоров’я зростає пропорційно до надмірних кілограмів та сантиметрів на талії.

Крім того, ожиріння значно погіршує якість життя. Багато людей страждають від болю в суглобах, обмеженої рухливості, мають низьку самооцінку, страждають від депресії та інших психологічних проблем, пов’язаних з дискримінацією та ізоляцією в суспільстві.

ЛІКУВАННЯ

Провідні спеціалісти  рекомендують комплексний підхід до проблеми зниження ваги. 

Сучасні програми боротьби з ожирінням включають: 

  • повне обстеження стану вашого здоров’я та виявлення причини надмірної ваги; 
  • розробку індивідуальної програми поступового, але стабільного зниження маси тіла;
  • лікування супутніх захворювань; 
  • профілактику збільшення маси тіла та підтримку її на досягнутому рівні.

Ніякі препарати не допоможуть без перебудови стилю харчування та поступового підвищення фізичних навантажень. Така перебудова повинна пройти перш за все у Вашій свідомості для того, щоб притримуватись пожиттєво здорового способу життя.

Нагадуємо, в амбулаторіях КНП «ЦПМД м. Бахмута» №11( м.Київ вулиця Здолбунівська 3Б) та   

№ 12(м.Дніпро,вулиця Володимира Мономаха 31, приміщення 80)  можна виміряти вагу, зріст, визначити індекс маси тіла (ІМТ), окружності талії та отримати рекомендацій щодо профілактики ожиріння.

Пам’ятайте, ваше здоров’я у ваших руках!

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Посилання на сайти з охорони здоров'я