Перейти до основного вмісту
image

Профілактика сезонних захворювань восени має важливе значення для збереження здоров’я і підтримання ефективності та якості життя. Особливо це стосується захворювань, таких як грип, ГРВІ (гострі респіраторні вірусні інфекції) і інших хвороб, які можуть активізуватися восени. 

Щоб запобігти сезонним захворюванням важливо дотримуватися правильного підходу до їх профілактики. Не складні та доступні поради можуть допомогти знизити ризик захворювання та зберегти ваше здоров’я під час цього періоду. Сергій Старусєв, сімейний лікар амбулаторії №11 у місті Києві, розповів про основні причини сезонних захворювань та правила їх профілактики. 

Профілактика сезонних захворювань у дорослих

Сезонні простудні захворювання супроводжують нас щороку. Вони викликані різними різновидами респіраторних вірусів, і поширюються передусім в холодний період року. Сергій Старусєв пояснив, що із початком похолодання люди також ризикують отримати такі хвороби, як цистити, ниркові патології, загострення хронічних хвороб тощо. 

Основне правило профілактики сезонних застуд та багатьох хвороб, які можуть загостритися в цей період, це слідкувати за тим, щоб ваш організм не переохолоджувався. 

«По-перше, потрібно одягатися в погоді, уникати переохолодження, якісно, вибирати взуття. Якщо це стосується простудних захворювань, то у нас переохолодження починається через що? Або намокли ноги, або перемерзли. Все йде з ніг, і від цього ми переохолоджуємось».

Також, важливо не забувати про дотримання правил гігієни, а саме: 

  • мити руки;
  • носити маску у людних місцях;
  • прикривати рот та ніс під час кашлю і чхання;
  • намагатися не торкатися обличчі брудними руками;
  • уникати контакту з хворими.

Правила профілактики сезонних вірусних хвороб також містять в собі базові поради щодо правильного збалансованого харчування, чіткого режиму сну та балансу між роботою та відпочинку. Важливо не виснажувати свій організм, адже через зміну погоди, раціону та графіку життя він і так знаходиться під впливом стресу, а імунітет знижується. 

З метою профілактики респіраторних захворювань Сергій також радить спробувати техніку загартовування. Це поступове зниження температури води під час купання.  Адже таким чином людина може натренувати свій організм та його стійкість.  

«Кожен вибирає як йому зручніше. Комусь зручніше зараз це почати, комусь у літній період. Найефективніша методика – робити це поступово. Тобто, знижувати температуру, допустимо, на 1 градус. Спочатку починається з теплої температури, припустимо, 38-37 градусів. А потім, наприклад, через тиждень чи два ви поступово знижуєте її на 1 градус весь час. Тобто організм загартовується шляхом поступового зниження температури. Зрозуміло, що якщо людина відразу стрибне в холодну воду і просидить там годину, нічого хорошого від цього не буде».

Пам’ятайте, профілактика краще ніж лікування.

Текст взято з: https://bahmut.in.ua/