Перейти до основного вмісту
image

Всесвітній день здорового травлення

Сьогодні - Всесвітній день здорового травлення. Цьогоріч Всесвітній день здоров’я травної системи присвячений темі ожиріння. Яке через руйнівні наслідки для здоров’я називають справжньою пандемією. До того ж, і власне пандемія COVID-19 не кращим чином вплинула на харчові звички багатьох людей. Хтось міг почати “заїдати” стрес їжею. Хтось через карантинні обмеження міг зменшити фізичну активність. Тож нагадуємо, що потрібно знати про здорове травлення

  • Намагайтесь дотримуватись оптимального режиму харчування. Ключове слово - режим. В жодному разі не варто нехтувати сніданком. А вечеряти краще не пізніше, ніж за 3 години до сну.
  • Дбайте про культуру здорового харчування. Не їжте, якщо не відчуваєте голоду, будьте помірними в їжі.
  • Дотримуйтесь правил харчової безпеки, які включають всі етапи поводження з їжею до її споживання. Використовуйте тільки свіжі продукти та безпечну воду. Не варто вживати продукти, термін придатності яких вже вийшов, а також їжу, в якості приготування якої ви не впевнені. Детальніше про правила безпечного харчування ми розповідали тут https://bit.ly/34EFoFv.
  • Намагайтеся споживвти корисні продукти з усіх груп: овочі та бобові, фрукти, цільні злаки, рибу, м’ясо, корисні жири, молочні та кисломолочні продукти. Тарілка здорового харчування https://bit.ly/3vI1ZfS має на половину складатись із овочів та фруктів. Але пам’ятайте, що картопля не вважається овочем у тарілці здорового харчування через негативний вплив на рівень цукру в крові.
  • Уникайте частого споживання харчових продуктів та страв із значним вмістом цукру, надмірним вмістом жиру та солі. Ось тут https://bit.ly/3hZDC9D ми розповідали про те, скільки солі безпечно споживати для здоров’я.
  • Пийте достатньо рідини, обирайте напої, які не містять багато калорій. Не починайте вживати алкоголь або обмежте його споживання.
  • Будьте фізично активними! Адже фізична активність допомагає контролювати вагу, продовжити тривалість життя, покращити роботу серця та мозкову діяльність. І це - далеко не весь перелік переваг  https://bit.ly/3fQ5iel.
  • Уникайте стресу. Він, у тому числі, негативно впливає на звички здорового харчування. Практичні навички та техніки для того, щоб краще справлятися зі стресом, за посиланням https://cutt.ly/GlbcjG5

«100% життя» - Мережа ЛЖВ Проект USAID HealthLink

#USAIDsupport #HealthLinkSUPPORT