Перейти до основного вмісту
image

Діти без наркотиків: поради батькам!

Сьогодні придбати нелегальні психоактивні речовини доволі легко: рекламою наркотиків розмальовані стіни будинків, доріжка фену не коштує великих грошей, а наносячи на стіни трафарети з тією ж рекламою чи ховаючи “закладки”, можна за день заробити чималу суму грошей. Через таку доступність та здебільшого схвальне ставлення до вживання наркотиків в масовій культурі від ризику їх спробувати не убезпечена жодна дитина.

Сьогодні підлітки розглядають наркотики як спосіб зняти напругу, розслабитися на черговій вечірці, розважитися або поліпшити самопочуття через стрес, який можуть викликати розлучення батьків чи цькування в навчальному закладі, невдалі стосунки. Утім, не обов'язково лише негативні обставини і "погана" компанія спонукають спробувати наркотики, але й звичайна цікавість, упевненість підлітка в тому, що він може тримати споживання під контролем, а від одного разу нічого не буде.

Про те, що дитина вже певний час вживає наркотики, свідчитимуть різкі, безпричинні зміни настрою, млявість, запалення повік і носа, хронічний кашель, байдужість до зовнішнього вигляду, відсутність апетиту, дратівливість, агресивність, систематичні запізнення, поява специфічного сленгу.

Але, зрештою, жодна з цих характеристик однозначно не свідчить про те, що ваша дитина вживає наркотики.

Пам’ятайте, що створення умов, при яких дитина не зможе вживати наркотики, є одним з найкращих способів профілактики та лікування наркоманії. Приділяйте якомога більше уваги дитині, щиро цікавтесь її проблемами. Будьте для неї не тільки батьками, а й друзями, яким повністю довіряє.