Перейти до основного вмісту
image

Щорічно в більше, ніж 400 тисяч дітей та молодих людей до 20 років діагностують рак. У Європі з 35 тисяч щорічних нових випадків раку в дітей втрати становлять 6000 молодих життів.

Із 2018 року Глобальне бюро World Health Organization (WHO) оголосило кампанію боротьби з раком у дітей. Її мета – знизити смертність та полегшити страждання дітей на 60% до 2030 року. Це врятує додатково 1 млн. дітей, а також покращить якість їхнє життя.

Найбільше онкохворих дітей у нашій країні страждають на рак крові, пухлини головного мозку, щитоподібної залози, нирок, кісток. Переважно це вроджена патологія, тому спосіб життя батьків, безумовно, впливає на здоров’я дитини. Результати сучасних досліджень показали, що куріння матері під час вагітності може впливати практично на всі системи майбутньої дитини, у два рази підвищує ризик лімфоми, лімфобластного лейкозу, пухлини Вілмса. Материнське пасивне куріння на ранніх термінах вагітності в 1,8 раза підвищує ризик виникнення злоякісної пухлини мозку в дитини, на пізніх – в 1,7 раза. Куріння батьків є небезпечним для нащадків як до моменту запліднення, так і під час самої вагітності. Дослідження показали, що 14% дитячого раку виникає через куріння батька.

Щорічно в Україні кількість випадків на рак щитоподібної залози зростає, стає більше доброякісних новоутворень (вузлових та багатовузлових форм зоба, автоімунних тиреоїдитів з утворенням та без утворення вузлів). Причини виникнення захворювань – різні. З-поміж них – наслідки аварії на ЧАЕС.

Рак щитоподібної залози тривалий час може залишатися непоміченим. Тому всім пацієнтам з вузловими утвореннями необхідно регулярно, щонайменше 1 раз на півроку, проходити ультразвукове дослідження залози.

Будь-яке захворювання, зокрема рак мають певні ознаки та симптоми. Досить часто на ранніх стадіях ці ознаки може помітити лише лікар. Тому дітям необхідно регулярно проходити медичні огляди, а батькам – відповідально до них відноситись.

#Міжнародний_день_онкохворих_дітей – це глобальна кампанія з підвищення обізнаності про рак у дітей та підлітків, необхідності узгоджених дій для вирішення зростаючої проблеми, пов’язаної з цим неінфекційним захворюванням. Проведення кампанії було започатковано у 2002р. міжнародною організацією Childhood Cancer International (CCI), що на 5 континентах у 93 країнах, зокрема в Україні об’єднує 176 національних мереж батьківських та лікарських організацій, а також 1000 медичних працівників зі 110 країн, які є членами Міжнародного товариства дитячої онкології (SIOP). Тема цьогорічної події закликає нівелювати різницю в доступі до лікування дітей з онкологічними захворюваннями у країнах з низьким та середнім рівнем доходів громадян. Для онкохворих дітей не може бути перепон та кордонів для отримання медичної допомоги і виживання.

Інформація з сайту: Kyiv City Public Health Center - Міський Центр Громадського Здоров'я, Київ