Перейти до основного вмісту
image

Рекомендації майбутнім мамам

Для більшості жінок вагітність є природним процесом, але іноді можуть виникати різноманітні відхилення від нормального перебігу вагітності. Існує “група ризику вагітності” – це жінки з гіпертонічною хворобою, варикозним розширенням вен, вадами серця, бронхіальною астмою, пієлонефритом та інш. Іноді майбутнім мамам необхідна кваліфікована медична підтримка з перших тижнів вагітності для того, щоб виносити здорового малюка чи малюків.

Саме тому майбутня мама повинна:

  • Перш за все варто звернутись до акушер-гінеколога, сімейного лікаря, а також вузьких спеціалістів, якщо ви маєте якісь хронічні захворювання.
  • Здати загальні аналізи крові та сечі. Варто перевіритись на ВІЛ та сифіліс, аби упевнитись, що під час вагітності це не викличе проблем.
  • Полікувати зуби.
  • Повноцінно харчуватись.
  • Відмовитися від шкідливих звичок.
  • Психологічно приготуватись до вагітності.

Щоб уникнути можливих ускладнень та виносити здорового малюка, надаємо наступні рекомендації:

Рухова активність. Під час вагітності важливо не нехтувати руховою активністю, оскільки гіподинамія є однією з головних причин застою крові в області малого тазу. В той же час не варто піддаватись дії надмірних фізичних перевантажень (піднімати важкі предмети, тощо)

Дієта (виключення з раціону гострої, пряної їжі, алкоголю, газованих напитків, а також продуктів, які викликають підвищене газоутворення в кишечнику, вживання достатньої кількості рідини на добу)

Важливо змінити спосіб життя (уникати тривалого сидіння)

Стресам – ні!(Стреси – неймовірно небезпечна річ для майбутньої мами. Їх потрібно всіляко уникати)

Не носіть незручний одяг та взуття (Високі підбори не рекомендуються, тому що збільшується навантаження на тазове дно, і у жінок, які мають передумови до невиношування, може статися переривання вагітності).

Прислухайтесь до наших рекомендацій та бережіть найцінніше!