Перейти до основного вмісту
image

Неонатальна допомога

Звичайна вагітність триває 36-40 тижнів, але через певні причини пологи можуть статися передчасно. Діти, які народжуються до 32 тижня вагітності, можуть потребувати додаткового тепла, спеціального вигодовування через зонд та інших заходів, які здатний забезпечити лише медичний персонал у стаціонарі. Саме через підвищений ризик розвитку ускладнень із диханням, із формуванням нервової системи та інших важливих функцій організму передчасно народжені діти потребують особливого догляду в умовах стаціонару. Така медична допомога новонародженим називається неонатальною.

Неонатальна медична допомога новонародженим є пріоритетною послугою в Програмі медичних гарантій. Це означає, що лікарня, яка має договір з НСЗУ на надання такої допомоги, отримує кошти за підвищеним тарифом - від 29,6 тис. грн до 98,5 тис. грн. В залежності від ваги немовля, якому надається медична допомога. Для батьків немовляти така медична допомога є безоплатною. А саме:

  • інтенсивна терапія новонароджених та подальше їх виходжування;
  • цілодобовий лікарський та медсестринський догляд;
  • респіраторна підтримка;
  • парентеральне харчування;
  • лабораторні та інструментальні дослідження;
  • офтальмологічний та аудіологічний скринінг для вкрай недоношених немовлят;
  • перевезення матері та дитини виїзною неонатальною бригадою;
  • вакцинація згідно з Календарем профілактичних щеплень.

В тариф включено тільки ліки, які входять у Національний перелік лікарських засобів, та вартість витратних матеріалів. Але дороговартісні препарати для передчасно народжених дітей, які медзаклади отримують додатково централізовано за державними закупівлями, - є також безоплатними для родин поспішайок. Інформація про наявність відповідних ліків в конкретній лікарні має бути розміщена на інформаційній дошці, на офіційному веб-сайті медзакладу, а також на сайті місцевої влади. Також переглянути наявність ліків, які лікарні мають закуповувати обов‘язково, можна тут https://eliky.in.ua/.

Неонатальна медична допомога новонародженим за контрактом з НСЗУ надається у 122 медзакладах України. Серед них 21 перинатальний центр, 3 - центри матері і дитини, 24 пологові будинки, 23 обласні дитячі лікарні. Щоб дізнатись, які це лікарні, скористайтесь сайтом НСЗУ https://bit.ly/37HhutN або подзвоніть до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

У 2020 році неонатальну допомогу за Програмою медичних гарантій отримали понад 29 тис дітей. НСЗУ виплатила за це понад 885 мільйонів гривень.

Інформація з сайту: НСЗУ для пацієнта