Перейти до основного вмісту
image

ОНОВЛЕНО РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВАКЦИНАЦІЇ ПРОТИ ВІРУСУ ПАПІЛОМИ ЛЮДИНИ В ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ (ACIP, 2020)

Інфекції, що викликаються вірусом папіломи людини (ВПЛ) – це одні з найбільш поширених інфекцій, що передаються статевим та побутовим шляхами. Більшість інфекцій спричинених ВПЛ мають безсимптомний перебіг захворювання та зникають протягом 1-2 років. Згідно зі статистикою, приблизно 80% людей інфікуються ВПЛ упродовж свого життя (найчастіше у віці 15-25 років). Важливим є те, що деякі з інфекцій, викликаних ВПЛ можуть тривати більше 12 міс., та підвищують ризик розвитку онкологічних захворювань та передракових станів.

#Віруспапіломилюдини – це збірна назва ДНК-вірусів, що мають здатність до реплікації в людському організмі. Наразі визначено більше ніж 120 типів ВПЛ, мінімум 14 з яких можуть викликати злоякісні новоутворення будь якої ділянки тіла (від ротоглотки до генітального тракту).

Станом на січень 2021 року в Україні зареєстровано 2 вакцини проти ВПЛ: Церварікс (проти 2 типів ВПЛ – 16 та 18) та Гардасил (проти чотирьох типів – 6, 11, 16 та 18), кожна з яких містить штучно створені частинки, подібні до вірусних. У США та ЄС також застосовують Гардасил 9 (проти 9 типів ВПЛ).

В Україні вакцинація проти ВПЛ наразі не входить до Календаря профілактичних щеплень, але є рекомендованою.

Детальніше про вакцинації проти вірусу папіломи людини за посиланням: http://bit.ly/2Xc1Kdw

Інформацію взято з сайту: Kyiv City Public Health Center - Міський Центр Громадського Здоров'я, Київ