Перейти до основного вмісту
image

Як провести Різдво безпечно

Новорічні свята тривають, і багато хто готується до Різдва. Чимало людей мають певні звички та традиції різдвяного святкування. Але сьогодні потрібно насамперед дбати про безпеку, вашу та ваших рідних. Нагадуємо, як провести Різдво безпечно.

  • Найбезпечніший спосіб святкування Різдва - вдома, у колі людей, з якими ви разом мешкаєте в одній квартирі чи будинку. Радимо не запрошувати гостей, які мешкають в інших місцях чи містах. Особливо - найстарших рідних. Але підключіть бабусю з дідусем через відеозв’язок, і вони святкуватимуть поруч.
  • Якщо звикли відвідувати службу в церкві, зробіть цього року виняток з правил. Замініть відвідини на перегляд онлайн-трансляції. Докладіть зусиль, щоб переконати своїх рідних старшого віку вчинити так само. Допоможіть їм знайти та налаштувати перегляд різдвяної трансляції
  • Порада віддавати перевагу онлайн-участі стосується будь-чого, а не тільки служби церкві. Мова і про колядування, перегляд кіно, концерт, шопінг, зустрічі з друзями та рідними, які мешкають окремо. Залишатися вдома - найкращий спосіб захистити себе та інших.
  • Ті, хто дотримувались різдвяного посту, подбайте про те, щоб вийти з нього з мінімальним стресом для організму. Запитайте поради у свого сімейного лікаря щодо правильного харчування після дотримання посту. Особливо, якщо маєте певні проблеми з травленням.
  • Якщо ви все-таки вирішили запросити або відвідати гостей на Різдво, пам’ятайте, що чим ближче ви знаходитесь до інших людей, які можуть бути заражені, тим більший ризик захворіти. Так само щодо часу. Проводячи більше часу з людьми, які можуть бути інфікованими, збільшується ризик зараження. Тож радимо максимально обмежити кількість гостей, а збираючись у закритому приміщенні, пам’ятайте про провітрювання, етикет кашляння або чхання, окремий посуд для кожного та дистанцію за столом.
  • Не долучайтесь до спільного святкування, якщо маєте підозру або підтверджений COVID-19. Або якщо чекаєте на результати тесту чи мали контакт з людиною, у якої діагностували короновірусну хворобу.

Радісний переддень Різдва надихає всіх бути добрими та уважними до інших. Для цього не потрібно робити подвигів. Просто подбайте про тих, хто поруч та про тих, хто перебуває у групі ризику. Святкуйте, турбуючись про безпеку інших.

Інформацію взято з сайту:НСЗУ для пацієнта