Перейти до основного вмісту
image

«Пакунок малюка»

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.07.2020 року № 744. Всі батьки в котрих народилося дитина у 2020 році, мають можливість звернутися за грошовю компенсацією  з приводу не отриманої натуральної допомоги «Пакунок малюка».

«Пакунок малюка» або «бебі-бокс» — це одноразова допомога на кожного новонародженого, яка містить необхідні для малюка речі: пелюшки, підгузки, вологі серветки, ковдру, рушник, дитячий крем та ін.

З 01.09.2020 почав працювати новий механізм отримання грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» Замість пакунків батькам виплачуватимуть цільову грошову компенсаційну виплату.

Як батькам отримати гроші?

Хто не отримав натуральну допомогу «пакунок малюка» у 2020 році, мають можливість звернутися протягом 12 місяців з моменту народження дитини до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення.

Батьки новонароджених звертаються до відділення ПриватБанк для відкриття рахунку й отримують спеціальну соціальну картку.

Далі подають до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення заяву з необхідними документами, а саме: копія свідоцтва про народження дитини; копія ІПН одного із батьків; для дітей, які народилися у 2020 році в пологовому будинку — довідка з пологового про неотримання «пакунка малюка».  Заяву та пакет документів можна подавати в електронному вигляді.

Якщо заяву подають іноземці або людина без громадянства — необхідна копія посвідки на постійне проживання / посвідчення біженця / довідки про звернення за захистом в Україні / посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту.

Якщо заяву подають опікуни — знадобиться копія рішення про встановлення опіки, а для патронованих вихователів — копія рішення про влаштування дитини в сім'ю.

Після нарахування виплат, батьки можуть використовувати призначену грошову компенсацію у безготівковій формі на придбання товарів для дитини.

Однак робити закупи можна лише в закладах торгівлі, які долучаться до публічного договору про реалізацію пілотного проєкту монетизації, а не в будь-яких магазинах.